Making your game day a winner!


Grape Stomp 2019


FROM THE DIRECTOR

03/13/2019 4:06 am
Welcome to the Grape Stomp TeamScoring page. This is our first time trying TeamScoring - we would appreciate your feedback.
Lisa Smith is the Tournament Director.
Joey Catuara is assisting her.
So please provide your TeamScoring feedback to Joey.
joey.catuara@gmail.com

FINAL RESULTS OF MEDAL ROUNDS SHOWN UNDER "SCHEDULES" (SCROLL DOWN)


TEAMS & STANDINGS   

10 Boys Purple

Rk Pool  Name  Coach  Points (W-L-T)  GS GA
1 AX Fontana - Karman Karmann 11  (1-2-0) 5 7
2 AX Palmdale - Mendoza Mendoza 2  (0-3-0) 2 14
3 AX Chino - Raglin Raglin 1  (0-3-0) 1 12
1 BX Chino Hills - Flynn Flynn 29  (3-0-0) 11 1
2 BX N. Torrance - Navarro Navarro 28  (3-0-0) 13 1
3 BX Temple City - Ramirez Ramirez 20  (2-1-0) 9 6

10 Boys Red

Rk Pool  Name  Coach  Points (W-L-T)  GS GA
1 AX Rancho - Murray Murray 20  (2-1-0) 10 9
2 AX Huntington Beach - Barudi Barudi 15  (1-1-1) 7 3
3 AX Walnut - Estrada Estrada 9  (1-2-0) 2 9
1 BX Upland - Schwary Schwary 20  (2-1-0) 9 5
2 BX Diamond bar - Marcello Marcello 13  (1-1-1) 7 4
3 BX Chino Hills - Nakamura Nakamura 10  (1-2-0) 5 10

10 Girls Purple

Rk Pool  Name  Coach  Points (W-L-T)  GS GA
1 AX Chino Hills - Ramos Ramos 28  (3-0-0) 15 2
1 AX Diamond Bar - Sandhu* Sandhu 28  (3-0-0) 20 5
3 AX Los Feliz - Chow Chow 11  (1-2-0) 5 9
1 BX Covina - Cabrera Cabrera 14  (1-2-0) 8 9
2 BX Rancho - Packer Packer 10  (1-2-0) 5 12
3 BX Pac Palisades - McCoy McCoy 3  (0-3-0) 3 19

10 Girls Red

Rk Pool  Name  Coach  Points (W-L-T)  GS GA
1 AX Santa Monica - Tuttle Tuttle 29  (3-0-0) 22 1
2 AX Walnut - Garay Garay 28  (3-0-0) 14 1
3 AX Bakersfield - Dixon Dixon 11  (1-2-0) 6 7
1 BX Upland - Holmes Holmes 11  (1-2-0) 4 7
2 BX Fontana - Lane Lane 10  (1-2-0) 4 13
3 BX Upland - Alvarez Alvarez 1  (0-3-0) 1 22

12 Boys Purple

Rk Pool  Name  Coach  Points (W-L-T)  GS GA
1 A Lakewood - Lawson Lawson 28  (3-0-0) 11 4
2 A Rancho - Larson Larson 21  (2-1-0) 8 5
3 A Diamond bar - Lazaro Lazaro 14  (1-2-0) 8 6
4 A Walnut - Sesma Sesma 0  (0-3-0) 0 12
1 B Ont/Mont - Isarraras Isarraras 27  (3-0-0) 13 6
2 B Victorville - sanchez sanchez 20  (2-1-0) 9 6
3 B Upland - Peregretti Peregretti 12  (1-2-0) 8 10
4 B Temple City - Hou Hou 6  (0-3-0) 6 14

12 Boys Red

Rk Pool  Name  Coach  Points (W-L-T)  GS GA
1 A Fontana - King King 22  (3-0-0) 18 2
2 A Rancho - Hinthorne Hinthorne 20  (2-1-0) 13 5
3 A Chino - Dunn Dunn 10  (1-2-0) 9 9
4 A Bullhead City - Luna Luna 2  (0-3-0) 2 26
1 B Redlands - Santoni Santoni 23  (2-0-1) 12 2
2 B Van Nuys/Sherman Oaks - Bernstein Bernstein 22  (2-0-1) 8 3
3 B Jurupa - Soto Soto 11  (1-2-0) 6 12
4 B Palos Verdes - Lee Smith 4  (0-3-0) 4 13

12 Girls Black

Rk Pool  Name  Coach  Points (W-L-T)  GS GA
1 A Rancho - Torres Torres 23  (2-0-1) 6 2
2 A Diamond Bar - Gonzalez Gonzalez 17  (2-1-0) 5 3
3 A North Valley - Reyes Reyes 14  (1-1-1) 4 4
4 A Lakewood - Seeley Seeley 1  (0-3-0) 1 7
1 B Fontana - Galdamez Galdamez 28  (3-0-0) 22 2
2 B Thousand Oaks - Rivera Rivera 20  (2-1-0) 11 10
3 B Chino Hills - Ramos Ramos 13  (1-2-0) 8 12
4 B Walnut - Alcaraz Alcaraz 0  (0-3-0) 0 17

12 Girls Purple

Rk Pool  Name  Coach  Points (W-L-T)  GS GA
1 A VNSO - Charuvastra Charuvastra 27  (3-0-0) 15 3
2 A Santa Monica - Newall Newall 14  (1-1-1) 6 9
3 A Chino - Cardenas* Cardenas 9  (0-1-2) 2 7
4 A Chino Hills - Taylor Taylor 7  (0-2-1) 3 7
1 B Upland Elite - Stoner Stoner 30  (3-0-0) 10 0
2 B Pac Palisades - Eastman Eastman 19  (2-1-0) 11 4
3 B Southbay - Guel Guel 10  (1-2-0) 3 6
4 B Fontana - Werner Werner 0  (0-3-0) 0 14

12 Girls Red

Rk Pool  Name  Coach  Points (W-L-T)  GS GA
1 A Walnut Elite - Sandoval Sandoval 28  (3-0-0) 11 5
2 A Covina - Blake Blake 21  (2-1-0) 11 5
3 A Chino - Campbell Campbell 15  (1-2-0) 11 9
4 A Upland - Goetz Goetz 0  (0-3-0) 0 14
1 B Pasadena - Severino Severino 29  (3-0-0) 16 0
2 B Corona - Hargrave Hargrave 19  (2-1-0) 8 5
3 B Ont/Montclair - Molina Molina 11  (1-2-0) 5 5
4 B French Valley - Guerra Guerra 0  (0-3-0) 0 19

14 Boys Purple

Rk Pool  Name  Coach  Points (W-L-T)  GS GA
1 A Rancho - Beltran Beltran 21  (2-1-0) 8 5
2 A Chino Hills - Tinsley Tinsley 20  (2-1-0) 10 3
3 A N. Torrance - Ramirez Ramirez 19  (2-1-0) 10 4
4 A Saugus - Durruty Durruty 0  (0-3-0) 0 16
1 B Palos Verdes - Clark Clark 29  (3-0-0) 10 2
2 B Upland - de Vocht de Vocht 20  (2-1-0) 8 4
3 B Victorville - Turner Turner 8  (1-2-0) 2 9
4 B Chino - Barajas Barajas 2  (0-3-0) 2 7

14 Boys Red

Rk Pool  Name  Coach  Points (W-L-T)  GS GA
1 A Beverly Hills - Aguilar Aguilar 26  (3-0-0) 7 3
2 A Fontana - Villela Villela 12  (1-2-0) 7 11
3 A Rancho - Pereira Pereira 11  (1-2-0) 7 6
3 A Walnut - Chavez Chavez 11  (1-2-0) 6 7
1 B Arcadia - Cavanaugh Cavanaugh 30  (3-0-0) 11 0
2 B Upland - Van Noy Van Noy 14  (1-1-1) 3 3
3 B Ont/Mont - Figueroa Figueroa 13  (1-1-1) 4 5
4 B Palos Verdes - Merell Merell 2  (0-3-0) 2 12

14 Girls Purple

Rk Pool  Name  Coach  Points (W-L-T)  GS GA
1 A Upland - Wright Wright 27  (3-0-0) 9 1
2 A Temple City - Lemos Lemos 19  (2-1-0) 10 2
3 A Chino Hills - Suit Suit 10  (1-2-0) 3 11
4 A Lakewood Elite - Petitt Petitt 1  (0-3-0) 1 9
1 B Arcadia - Panza Panza 24  (2-0-1) 12 1
1 B Fontana - Esquivel Esquivel 24  (2-0-1) 10 1
3 B Chino Hills - Kadakia Kadakia 9  (1-2-0) 3 12
4 B Ont/Mont - Campos Campos 1  (0-3-0) 1 12

14 Girls Red

Rk Pool  Name  Coach  Points (W-L-T)  GS GA
1 A Diamond Bar - Evans Evans 21  (2-1-0) 8 3
1 A Rancho - Baro Baro 21  (2-1-0) 11 6
3 A Beverly Hills - Frenkel Frenkel 11  (1-2-0) 7 8
4 A Upland - Urenda Urenda 9  (1-2-0) 3 12
1 B Bullhead City - Brown Brown 26  (3-0-0) 9 4
2 B Corona - Smith Smith 20  (2-1-0) 7 4
3 B Santa Monica - Byrne Byrne 10  (1-2-0) 4 5
4 B Chino - Cardenas* Cardenas 3  (0-3-0) 3 10

16 Boys Red

Rk Pool  Name  Coach  Points (W-L-T)  GS GA
1 A Walnut - Ouhido Ouhido 24  (2-0-1) 7 3
1 A Beverly Hills - Jaman Jaman 24  (2-0-1) 10 4
3 A Ont/Mont - Morales* Morales 22  (2-0-1) 10 4
4 A Rancho - Ramirez Vivas Amaro 21  (2-0-1) 5 2
5 A Santa Monica - Brand Brand 17  (1-0-2) 4 3
6 A Beverly Hills - Kariuki Kariuki 11  (1-2-0) 4 6
7 A Upland - Villa Villa 9  (1-2-0) 3 8
8 A Bullhead City - Probst Probst 7  (0-2-1) 4 6
8 A Claremont - Arreola* Arreola 7  (0-2-1) 4 10
10 A Tri Comm - Mueller Mueller 2  (0-3-0) 2 7

16 Girls Purple

Rk Pool  Name  Coach  Points (W-L-T)  GS GA
1 A Temple City - O'Shaunessey O'Shaughnessy 17  (1-0-2) 3 2
1 A Upland - Munoz Munoz 17  (1-0-2) 4 3
3 A Fontana - Vargas Vargas 15  (1-1-1) 6 6
4 A Palos Verde - Maarek Maarek 5  (0-2-1) 2 4
1 B Diamond Bar - Sandu* Sandu 17  (1-0-2) 4 2
2 B Westchester - Roos Roos 16  (1-0-2) 2 1
3 B N. Torrance - Dominguez Hurtado 12  (0-0-3) 2 2
4 B Rancho - Smith Smith 4  (0-2-1) 1 4

19 Boys Red

Rk Pool  Name  Coach  Points (W-L-T)  GS GA
1 A Culver City - D'Herrera D'Herrera 26  (3-0-0) 11 2
2 A Claremont - Arreola* Arreola 19  (2-1-0) 6 3
3 A Camarillo - Shibata Shibata 12  (1-2-0) 6 11
4 A Walnut - Ikpa Ikpa 2  (0-3-0) 2 9
1 B Rancho - Gaines Gaines 30  (3-0-0) 16 0
2 B N. Torrance - Checa Checa 12  (1-1-1) 3 6
2 B Ont/Mont - Morales* Morales 12  (1-1-1) 3 9
4 B Woodland Hills - Alvarado Alvarado 2  (0-3-0) 2 9

19 Girls Purple

Rk Pool  Name  Coach  Points (W-L-T)  GS GA
1 A Woodland Hills - Blumberg Blumberg 28  (3-0-0) 11 3
2 A Rancho - Gallemore Gallemore 20  (2-1-0) 11 4
3 A Palos Verde - Kelly Kelly 9  (1-2-0) 2 8
4 A Corona - Acosta Acosta 2  (0-3-0) 2 11
1 B Valencia - Chambers Chambers 22  (2-0-1) 11 2
2 B Chino Hills - Suit* Suit* 16  (1-0-2) 5 4
3 B Culver City - Zetina Zetina 10  (0-1-2) 4 6
4 B Diamond Bar - Evans* Evans 7  (0-2-1) 4 12
Click to publish schedules
Click to quickly turn publishing on/off

SCHEDULES

10 Boys Purple

  Pool    Date  Time  Home  Visitor  Field  Score
1 Sat 03/09/2019 8:10 am Chino - Raglin Chino Hills - Flynn  Vineyard 3 0-5
2 Sat 03/09/2019 9:20 am Palmdale - Mendoza N. Torrance - Navarro  Vineyard 3 0-7
3 Sat 03/09/2019 10:30 am Chino - Raglin Temple City - Ramirez  Vineyard 3 1-3
4 Sat 03/09/2019 11:40 am Fontana - Karman Chino Hills - Flynn  Vineyard 3 1-3
5 Sat 03/09/2019 12:50 pm Palmdale - Mendoza Temple City - Ramirez  Vineyard 3 2-4
6 Sat 03/09/2019 2:00 pm Fontana - Karman N. Torrance - Navarro  Vineyard 3 1-2
7 Sun 03/10/2019 9:00 am Fontana - Karman Temple City - Ramirez  Vineyard 3 3-2
8 Sun 03/10/2019 10:15 am Chino - Raglin N. Torrance - Navarro  Vineyard 3 0-4
9 Sun 03/10/2019 11:30 am Palmdale - Mendoza Chino Hills - Flynn  Vineyard 3 0-3
10 CONS Purple AX2 vs BX2 Sun 03/10/2019 1:30 pm Palmdale - Mendoza N. Torrance - Navarro  Vineyard 3 6-0
11 CHAMP Purple AX1 vs BX1 Sun 03/10/2019 2:45 pm Fontana - Karman Chino Hills - Flynn  Vineyard 3 1-3

10 Boys Red

  Pool    Date  Time  Home  Visitor  Field  Score
1 Sat 03/09/2019 8:10 am Rancho - Murray Diamond bar - Marcello  Vineyard 4 2-6
2 Sat 03/09/2019 9:20 am Walnut - Estrada Upland - Schwary  Vineyard 4 0-5
3 Sat 03/09/2019 10:30 am Rancho - Murray Chino Hills - Nakamura  Vineyard 4 4-1
4 Sat 03/09/2019 11:40 am Huntington Beach - Barudi Diamond bar - Marcello  Vineyard 4 1-1
5 Sat 03/09/2019 12:50 pm Walnut - Estrada Chino Hills - Nakamura  Vineyard 4 1-4
6 Sat 03/09/2019 2:00 pm Huntington Beach - Barudi Upland - Schwary  Vineyard 4 1-2
7 Sun 03/10/2019 9:00 am Huntington Beach - Barudi Chino Hills - Nakamura  Vineyard 4 5-0
8 Sun 03/10/2019 10:15 am Rancho - Murray Upland - Schwary  Vineyard 4 4-2
9 Sun 03/10/2019 11:30 am Walnut - Estrada Diamond bar - Marcello  Vineyard 4 1-0
10 CONS Red AX2 vs BX2 Sun 03/10/2019 1:30 pm Huntington Beach - Barudi Diamond bar - Marcello  Vineyard 4 1-0
11 CHAMP Red AX1 vs BX1 Sun 03/10/2019 2:45 pm Rancho - Murray Upland - Schwary  Vineyard 4 1-2

10 Girls Purple

  Pool    Date  Time  Home  Visitor  Field  Score
1 Sat 03/09/2019 8:10 am Diamond Bar - Sandhu* Covina - Cabrera  Vineyard 1 6-4
2 Sat 03/09/2019 9:20 am Los Feliz - Chow Rancho - Packer  Vineyard 1 2-4
3 Sat 03/09/2019 10:30 am Diamond Bar - Sandhu* Pac Palisades - McCoy  Vineyard 1 9-1
4 Sat 03/09/2019 11:40 am Chino Hills - Ramos Covina - Cabrera  Vineyard 1 3-1
5 Sat 03/09/2019 12:50 pm Los Feliz - Chow Pac Palisades - McCoy  Vineyard 1 3-2
6 Sat 03/09/2019 2:00 pm Chino Hills - Ramos Rancho - Packer  Vineyard 1 5-1
7 Sun 03/10/2019 9:00 am Chino Hills - Ramos Pac Palisades - McCoy  Vineyard 1 7-0
8 Sun 03/10/2019 10:15 am Diamond Bar - Sandhu* Rancho - Packer  Vineyard 1 5-0
9 Sun 03/10/2019 11:30 am Los Feliz - Chow Covina - Cabrera  Vineyard 1 0-3
10 CONS Purple AX2 vs BX2 Sun 03/10/2019 1:30 pm Diamond Bar - Sandhu* Rancho - Packer  Vineyard 1 0-1
11 CHAMP Purple AX1 vs BX1 Sun 03/10/2019 2:45 pm Chino Hills - Ramos Covina - Cabrera  Vineyard 1 5-0

10 Girls Red

  Pool    Date  Time  Home  Visitor  Field  Score
1 Sat 03/09/2019 8:10 am Walnut - Garay Upland - Holmes  Vineyard 2 2-1
2 Sat 03/09/2019 9:20 am Santa Monica - Tuttle Fontana - Lane  Vineyard 2 6-1
3 Sat 03/09/2019 10:30 am Walnut - Garay Upland - Alvarez  Vineyard 2 7-0
4 Sat 03/09/2019 11:40 am Bakersfield - Dixon Upland - Holmes  Vineyard 2 0-3
5 Sat 03/09/2019 12:50 pm Santa Monica - Tuttle Upland - Alvarez  Vineyard 2 11-0
6 Sat 03/09/2019 2:00 pm Bakersfield - Dixon Fontana - Lane  Vineyard 2 2-3
7 Sun 03/10/2019 9:00 am Bakersfield - Dixon Upland - Alvarez  Vineyard 2 4-1
8 Sun 03/10/2019 10:15 am Walnut - Garay Fontana - Lane  Vineyard 2 5-0
9 Sun 03/10/2019 11:30 am Santa Monica - Tuttle Upland - Holmes  Vineyard 2 5-0
10 CONS Red AX2 vs BX2 Sun 03/10/2019 1:30 pm Walnut - Garay Fontana - Lane  Vineyard 2 4-3
11 CHAMP Red AX1 vs BX1 Sun 03/10/2019 2:45 pm Santa Monica - Tuttle Upland - Holmes  Vineyard 2 4-0

12 Boys Purple

  Pool    Date  Time  Home  Visitor  Field  Score
1 A Sat 03/09/2019 7:30 am Rancho - Larson Lakewood - Lawson  Carnelian South 2-3
2 A Sat 03/09/2019 8:40 am Walnut - Sesma Diamond bar - Lazaro  Carnelian South 0-4
3 B Sat 03/09/2019 9:50 am Upland - Peregretti Victorville - sanchez  Carnelian South 2-3
4 B Sat 03/09/2019 11:00 am Ont/Mont - Isarraras Temple City - Hou  Carnelian South 5-3
5 A Sat 03/09/2019 12:10 pm Walnut - Sesma Rancho - Larson  Carnelian South 0-3
6 A Sat 03/09/2019 1:20 pm Diamond bar - Lazaro Lakewood - Lawson  Carnelian South 2-3
7 B Sat 03/09/2019 2:30 pm Ont/Mont - Isarraras Upland - Peregretti  Carnelian South 5-1
8 B Sat 03/09/2019 3:40 pm Temple City - Hou Victorville - sanchez  Carnelian South 1-4
9 B Sun 03/10/2019 7:45 am Upland - Peregretti Temple City - Hou  Carnelian South 5-2
10 A Sun 03/10/2019 8:55 am Rancho - Larson Diamond bar - Lazaro  Carnelian South 3-2
11 B Sun 03/10/2019 10:05 am Victorville - sanchez Ont/Mont - Isarraras  Carnelian South 2-3
12 A Sun 03/10/2019 11:15 am Lakewood - Lawson Walnut - Sesma  Carnelian South 5-0
13 CONS Purple A2 vs B2 Sun 03/10/2019 1:45 pm Rancho - Larson Victorville - sanchez  Carnelian South 7-2
14 CHAMP Purple A1 vs B1 Sun 03/10/2019 3:15 pm Lakewood - Lawson Ont/Mont - Isarraras  Carnelian South 4-0

12 Boys Red

  Pool    Date  Time  Home  Visitor  Field  Score
1 A Sat 03/09/2019 7:30 am Rancho - Hinthorne Fontana - King  ALJH South 1-3
2 A Sat 03/09/2019 8:40 am Chino - Dunn Bullhead City - Luna  ALJH South 8-0
3 B Sat 03/09/2019 9:50 am Redlands - Santoni Van Nuys/Sherman Oaks - Bernstein  ALJH South 1-1
4 B Sat 03/09/2019 11:00 am Palos Verdes - Lee Jurupa - Soto  ALJH South 3-4
5 A Sat 03/09/2019 12:10 pm Chino - Dunn Rancho - Hinthorne  ALJH South 0-3
6 A Sat 03/09/2019 1:20 pm Bullhead City - Luna Fontana - King  ALJH South 0-9
7 B Sat 03/09/2019 2:30 pm Palos Verdes - Lee Redlands - Santoni  ALJH South 0-5
8 B Sat 03/09/2019 3:40 pm Jurupa - Soto Van Nuys/Sherman Oaks - Bernstein  ALJH South 1-3
9 B Sun 03/10/2019 7:45 am Redlands - Santoni Jurupa - Soto  ALJH South 6-1
10 A Sun 03/10/2019 8:55 am Rancho - Hinthorne Bullhead City - Luna  ALJH South 9-2
11 B Sun 03/10/2019 10:05 am Van Nuys/Sherman Oaks - Bernstein Palos Verdes - Lee  ALJH South 4-1
12 A Sun 03/10/2019 11:15 am Fontana - King Chino - Dunn  ALJH South 6-1†
13 CONS Red A2 vs B2 Sun 03/10/2019 1:45 pm Rancho - Hinthorne Van Nuys/Sherman Oaks - Bernstein  ALJH South 2-1
14 CHAMP Red A1 vs B1 Sun 03/10/2019 3:15 pm Fontana - King Redlands - Santoni  ALJH South 3-0

12 Girls Black

  Pool    Date  Time  Home  Visitor  Field  Score
1 A Sat 03/09/2019 7:30 am Rancho - Torres Diamond Bar - Gonzalez  Vineyard Upper 1-0
2 A Sat 03/09/2019 8:40 am Lakewood - Seeley North Valley - Reyes  Vineyard Upper 0-1
3 B Sat 03/09/2019 9:50 am Chino Hills - Ramos Fontana - Galdamez  Vineyard Upper 1-7
4 B Sat 03/09/2019 11:00 am Walnut - Alcaraz Thousand Oaks - Rivera  Vineyard Upper 0-5
5 A Sat 03/09/2019 12:10 pm Lakewood - Seeley Rancho - Torres  Vineyard Upper 0-3
6 A Sat 03/09/2019 1:20 pm North Valley - Reyes Diamond Bar - Gonzalez  Vineyard Upper 1-2
7 B Sat 03/09/2019 2:30 pm Walnut - Alcaraz Chino Hills - Ramos  Vineyard Upper 0-5
8 B Sat 03/09/2019 3:40 pm Thousand Oaks - Rivera Fontana - Galdamez  Vineyard Upper 1-8
9 B Sun 03/10/2019 7:45 am Chino Hills - Ramos Thousand Oaks - Rivera  Vineyard Upper 2-5
10 A Sun 03/10/2019 8:55 am Rancho - Torres North Valley - Reyes  Vineyard Upper 2-2
11 B Sun 03/10/2019 10:05 am Fontana - Galdamez Walnut - Alcaraz  Vineyard Upper 7-0
12 A Sun 03/10/2019 11:15 am Diamond Bar - Gonzalez Lakewood - Seeley  Vineyard Upper 3-1
13 CONS Black A2 vs B2 Sun 03/10/2019 1:45 pm Diamond Bar - Gonzalez Thousand Oaks - Rivera  Vineyard Upper 3-0
14 CHAMP Black A1 vs B1 Sun 03/10/2019 3:15 pm Rancho - Torres Fontana - Galdamez  Vineyard Upper 2-5

12 Girls Purple

  Pool    Date  Time  Home  Visitor  Field  Score
1 A Sat 03/09/2019 7:30 am Chino - Cardenas* Chino Hills - Taylor  Carnelian North 0-0
2 B Sat 03/09/2019 8:40 am Fontana - Werner Upland Elite - Stoner  Carnelian North 0-4
3 A Sat 03/09/2019 9:50 am VNSO - Charuvastra Santa Monica - Newall  Carnelian North 6-1
4 B Sat 03/09/2019 11:00 am Pac Palisades - Eastman Southbay - Guel  Carnelian North 3-1
5 A Sat 03/09/2019 12:10 pm VNSO - Charuvastra Chino - Cardenas*  Carnelian North 6-1
6 A Sat 03/09/2019 1:20 pm Santa Monica - Newall Chino Hills - Taylor  Carnelian North 4-2
7 B Sat 03/09/2019 2:30 pm Pac Palisades - Eastman Fontana - Werner  Carnelian North 8-0
8 B Sat 03/09/2019 3:40 pm Southbay - Guel Upland Elite - Stoner  Carnelian North 0-3
9 B Sun 03/10/2019 7:45 am Fontana - Werner Southbay - Guel  Carnelian North 0-2
10 A Sun 03/10/2019 8:55 am Chino - Cardenas* Santa Monica - Newall  Carnelian North 1-1
11 B Sun 03/10/2019 10:05 am Upland Elite - Stoner Pac Palisades - Eastman  Carnelian North 3-0
12 A Sun 03/10/2019 11:15 am Chino Hills - Taylor VNSO - Charuvastra  Carnelian North 1-3
13 CONS Purple A2 vs B2 Sun 03/10/2019 1:45 pm Pac Palisades - Eastman Santa Monica - Newall  Carnelian North 4-1
14 CHAMP Purple A1 vs B1 Sun 03/10/2019 3:15 pm VNSO - Charuvastra Upland Elite - Stoner  Carnelian North 1-6

12 Girls Red

  Pool    Date  Time  Home  Visitor  Field  Score
1 A Sat 03/09/2019 7:30 am Upland - Goetz Walnut Elite - Sandoval  ALJH North 0-4
2 A Sat 03/09/2019 8:40 am Covina - Blake Chino - Campbell  ALJH North 5-2
3 B Sat 03/09/2019 9:50 am French Valley - Guerra Corona - Hargrave  ALJH North 0-5
4 B Sat 03/09/2019 11:00 am Ont/Montclair - Molina Pasadena - Severino  ALJH North 0-2
5 A Sat 03/09/2019 12:10 pm Covina - Blake Upland - Goetz  ALJH North 4-0
6 A Sat 03/09/2019 1:20 pm Chino - Campbell Walnut Elite - Sandoval  ALJH North 3-4
7 B Sat 03/09/2019 2:30 pm Ont/Montclair - Molina French Valley - Guerra  ALJH North 4-0
8 B Sat 03/09/2019 3:40 pm Pasadena - Severino Corona - Hargrave  ALJH North 4-0
9 B Sun 03/10/2019 7:45 am Corona - Hargrave Ont/Montclair - Molina  ALJH North 3-1
10 A Sun 03/10/2019 8:55 am Upland - Goetz Chino - Campbell  ALJH North 0-6
11 B Sun 03/10/2019 10:05 am French Valley - Guerra Pasadena - Severino  ALJH North 0-10
12 A Sun 03/10/2019 11:15 am Walnut Elite - Sandoval Covina - Blake  ALJH North 3-2
13 CONS Red A2 vs B2 Sun 03/10/2019 1:45 pm Covina - Blake Corona - Hargrave  ALJH North 4-0
14 CHAMP Red A1 vs B1 Sun 03/10/2019 3:15 pm Walnut Elite - Sandoval Pasadena - Severino  ALJH North 3-0

14 Boys Purple

  Pool    Date  Time  Home  Visitor  Field  Score
1 A Sat 03/09/2019 7:45 am Rancho - Beltran Chino Hills - Tinsley  Beryl West 1 3-1
2 A Sat 03/09/2019 9:00 am N. Torrance - Ramirez Saugus - Durruty  Beryl West 1 6-0
3 B Sat 03/09/2019 10:15 am Upland - de Vocht Chino - Barajas  Beryl West 1 2-1
4 B Sat 03/09/2019 11:30 am Victorville - Turner Palos Verdes - Clark  Beryl West 1 0-4
5 A Sat 03/09/2019 12:45 pm N. Torrance - Ramirez Rancho - Beltran  Beryl West 1 4-2
6 A Sat 03/09/2019 2:00 pm Saugus - Durruty Chino Hills - Tinsley  Beryl West 1 0-7
7 B Sat 03/09/2019 3:15 pm Victorville - Turner Upland - de Vocht  Beryl West 1 0-4
8 B Sat 03/09/2019 4:30 pm Palos Verdes - Clark Chino - Barajas  Beryl West 1 3-0
9 B Sun 03/10/2019 8:00 am Upland - de Vocht Palos Verdes - Clark  Beryl West 1 2-3
10 A Sun 03/10/2019 9:15 am Rancho - Beltran Saugus - Durruty  Beryl West 1 3-0
11 B Sun 03/10/2019 10:30 am Chino - Barajas Victorville - Turner  Beryl West 1 1-2
12 A Sun 03/10/2019 11:45 am Chino Hills - Tinsley N. Torrance - Ramirez  Beryl West 1 2-0
13 CONS Purple A2 vs B2 Sun 03/10/2019 1:45 pm Rancho - Beltran Upland - de Vocht  Beryl West 1 4-1
14 CHAMP Purple A1 vs B1 Sun 03/10/2019 3:30 pm N. Torrance - Ramirez Palos Verdes - Clark  Beryl West 1 1-0

14 Boys Red

  Pool    Date  Time  Home  Visitor  Field  Score
1 A Sat 03/09/2019 7:45 am Fontana - Villela Rancho - Pereira  Beryl West 2 4-2
2 A Sat 03/09/2019 9:00 am Walnut - Chavez Beverly Hills - Aguilar  Beryl West 2 0-2
3 B Sat 03/09/2019 10:15 am Ont/Mont - Figueroa Upland - Van Noy  Beryl West 2 0-0
4 B Sat 03/09/2019 11:30 am Arcadia - Cavanaugh Palos Verdes - Merell  Beryl West 2 5-0
5 A Sat 03/09/2019 12:45 pm Walnut - Chavez Fontana - Villela  Beryl West 2 5-0
6 A Sat 03/09/2019 2:00 pm Beverly Hills - Aguilar Rancho - Pereira  Beryl West 2 1-0
7 B Sat 03/09/2019 3:15 pm Arcadia - Cavanaugh Ont/Mont - Figueroa  Beryl West 2 3-0
8 B Sat 03/09/2019 4:30 pm Palos Verdes - Merell Upland - Van Noy  Beryl West 2 0-3
9 B Sun 03/10/2019 8:00 am Ont/Mont - Figueroa Palos Verdes - Merell  Beryl West 2 4-2
10 A Sun 03/10/2019 9:15 am Fontana - Villela Beverly Hills - Aguilar  Beryl West 2 3-4
11 B Sun 03/10/2019 10:30 am Upland - Van Noy Arcadia - Cavanaugh  Beryl West 2 0-3
12 A Sun 03/10/2019 11:45 am Rancho - Pereira Walnut - Chavez  Beryl West 2 5-1
13 CONS Red A2 vs B2 Sun 03/10/2019 1:45 pm Walnut - Chavez Upland - Van Noy  Beryl West 2 2-1
14 CHAMP Red A1 vs B1 Sun 03/10/2019 3:30 pm Beverly Hills - Aguilar Arcadia - Cavanaugh  Beryl West 2 4-0

14 Girls Purple

  Pool    Date  Time  Home  Visitor  Field  Score
1 A Sat 03/09/2019 7:45 am Chino Hills - Suit Upland - Wright  Beryl East 1 1-5
2 A Sat 03/09/2019 9:00 am Temple City - Lemos Lakewood Elite - Petitt  Beryl East 1 4-1
3 B Sat 03/09/2019 10:15 am Fontana - Esquivel Chino Hills - Kadakia  Beryl East 1 6-0
4 B Sat 03/09/2019 11:30 am Ont/Mont - Campos Arcadia - Panza  Beryl East 1 0-6
5 A Sat 03/09/2019 12:45 pm Temple City - Lemos Chino Hills - Suit  Beryl East 1 6-0
6 A Sat 03/09/2019 2:00 pm Lakewood Elite - Petitt Upland - Wright  Beryl East 1 0-3
7 B Sat 03/09/2019 3:15 pm Ont/Mont - Campos Fontana - Esquivel  Beryl East 1 0-3
8 B Sat 03/09/2019 4:30 pm Arcadia - Panza Chino Hills - Kadakia  Beryl East 1 5-0
9 A Sun 03/10/2019 8:00 am Chino Hills - Suit Lakewood Elite - Petitt  Beryl East 1 2-0
10 A Sun 03/10/2019 9:15 am Upland - Wright Temple City - Lemos  Beryl East 1 1-0
11 B Sun 03/10/2019 10:30 am Chino Hills - Kadakia Ont/Mont - Campos  Beryl East 1 3-1
12 B Sun 03/10/2019 11:45 am Fontana - Esquivel Arcadia - Panza  Beryl East 1 1-1
13 CONS Purple A2 vs B2 Sun 03/10/2019 1:45 pm Temple City - Lemos Fontana - Esquivel  Beryl East 1 4-3
14 CHAMP Purple A1 vs B1 Sun 03/10/2019 3:30 pm Upland - Wright Arcadia - Panza  Beryl East 1 0-5

14 Girls Red

  Pool    Date  Time  Home  Visitor  Field  Score
1 A Sat 03/09/2019 7:45 am Rancho - Baro Diamond Bar - Evans  Beryl East 2 3-1
2 A Sat 03/09/2019 9:00 am Upland - Urenda Beverly Hills - Frenkel  Beryl East 2 3-2
3 B Sat 03/09/2019 10:15 am Chino - Cardenas* Corona - Smith  Beryl East 2 1-3
4 B Sat 03/09/2019 11:30 am Santa Monica - Byrne Bullhead City - Brown  Beryl East 2 1-2
5 A Sat 03/09/2019 12:45 pm Upland - Urenda Rancho - Baro  Beryl East 2 0-6
6 A Sat 03/09/2019 2:00 pm Beverly Hills - Frenkel Diamond Bar - Evans  Beryl East 2 0-3
7 B Sat 03/09/2019 3:15 pm Bullhead City - Brown Corona - Smith  Beryl East 2 3-2
8 B Sat 03/09/2019 4:30 pm Santa Monica - Byrne Chino - Cardenas*  Beryl East 2 3-1
9 B Sun 03/10/2019 8:00 am Chino - Cardenas* Bullhead City - Brown  Beryl East 2 1-4
10 A Sun 03/10/2019 9:15 am Rancho - Baro Beverly Hills - Frenkel  Beryl East 2 2-5
11 B Sun 03/10/2019 10:30 am Corona - Smith Santa Monica - Byrne  Beryl East 2 2-0
12 A Sun 03/10/2019 11:45 am Diamond Bar - Evans Upland - Urenda  Beryl East 2 4-0
13 CONS Red A2 vs B2 Sun 03/10/2019 1:45 pm Diamond Bar - Evans Corona - Smith  Beryl East 2 2-0
14 CHAMP Red A1 vs B1 Sun 03/10/2019 3:30 pm Rancho - Baro Bullhead City - Brown  Beryl East 2 3-1

16 Boys Red

  Pool    Date  Time  Home  Visitor  Field  Score
1 A Sat 03/09/2019 7:30 am Bullhead City - Probst Santa Monica - Brand  Red Hill North 2-3
2 A Sat 03/09/2019 8:40 am Ont/Mont - Morales* Beverly Hills - Kariuki  Red Hill North 4-3
3 A Sat 03/09/2019 9:50 am Claremont - Arreola* Bullhead City - Probst  Red Hill North 2-2
4 A Sat 03/09/2019 11:00 am Santa Monica - Brand Rancho - Ramirez  Red Hill North 1-1
5 A Sat 03/09/2019 12:10 pm Tri Comm - Mueller Beverly Hills - Jaman  Red Hill North 1-3
6 A Sat 03/09/2019 1:20 pm Upland - Villa Walnut - Ouhido  Red Hill North 0-3
7 A Sat 03/09/2019 2:30 pm Claremont - Arreola* Ont/Mont - Morales*  Red Hill North 1-6
8 A Sat 03/09/2019 3:40 pm Beverly Hills - Kariuki Rancho - Ramirez  Red Hill North 0-2
9 A Sat 03/09/2019 4:50 pm Beverly Hills - Jaman Walnut - Ouhido  Red Hill South 3-3
10 A Sat 03/09/2019 4:50 pm Upland - Villa Tri Comm - Mueller  Red Hill North 3-1
11 A Sun 03/10/2019 7:40 am Rancho - Ramirez Claremont - Arreola*  Red Hill North 2-1
12 A Sun 03/10/2019 8:50 am Bullhead City - Probst Beverly Hills - Kariuki  Red Hill North 0-1
13 A Sun 03/10/2019 10:00 am Ont/Mont - Morales* Santa Monica - Brand  Red Hill North 0-0
14 A Sun 03/10/2019 11:10 am Tri Comm - Mueller Walnut - Ouhido  Red Hill North 0-1
15 A Sun 03/10/2019 12:20 pm Beverly Hills - Jaman Upland - Villa  Red Hill North 4-0
16 CONS Red 3 vs 4 Sun 03/10/2019 2:15 pm Ont/Mont - Morales* Rancho - Ramirez  Red Hill North 0-1
17 CHAMP Red 1 vs 2 Sun 03/10/2019 3:45 pm Walnut - Ouhido Beverly Hills - Jaman  Red Hill North 1-2

16 Girls Purple

  Pool    Date  Time  Home  Visitor  Field  Score
1 A Sat 03/09/2019 7:30 am Upland - Munoz Fontana - Vargas  Red Hill South 3-2
2 A Sat 03/09/2019 8:40 am Palos Verde - Maarek Temple City - O'Shaunessey  Red Hill South 0-1
3 B Sat 03/09/2019 9:50 am Diamond Bar - Sandu* N. Torrance - Dominguez  Red Hill South 1-1
4 B Sat 03/09/2019 11:00 am Rancho - Smith Westchester - Roos  Red Hill South 0-1
5 A Sat 03/09/2019 12:10 pm Palos Verde - Maarek Upland - Munoz  Red Hill South 1-1
6 A Sat 03/09/2019 1:20 pm Temple City - O'Shaunessey Fontana - Vargas  Red Hill South 2-2
7 B Sat 03/09/2019 2:30 pm Rancho - Smith Diamond Bar - Sandu*  Red Hill South 0-2
8 B Sat 03/09/2019 3:40 pm Westchester - Roos N. Torrance - Dominguez  Red Hill South 0-0
9 B Sun 03/10/2019 7:40 am Diamond Bar - Sandu* Westchester - Roos  Red Hill South 1-1
10 A Sun 03/10/2019 8:50 am Upland - Munoz Temple City - O'Shaunessey  Red Hill South 0-0
11 B Sun 03/10/2019 10:00 am N. Torrance - Dominguez Rancho - Smith  Red Hill South 1-1
12 A Sun 03/10/2019 11:10 am Fontana - Vargas Palos Verde - Maarek  Red Hill South 2-1
13 CONS Purple A2 vs B2 Sun 03/10/2019 1:45 pm Upland - Munoz Westchester - Roos  Red Hill South 2-0
14 CHAMP Purple A1 vs B1 Sun 03/10/2019 3:30 pm Temple City - O'Shaunessey Diamond Bar - Sandu*  Red Hill South 0-3

19 Boys Red

  Pool    Date  Time  Home  Visitor  Field  Score
1 A Sat 03/09/2019 7:45 am Claremont - Arreola* Walnut - Ikpa  ECP North 1 3-0
2 A Sat 03/09/2019 9:00 am Culver City - D'Herrera Camarillo - Shibata  ECP North 1 7-1
3 B Sat 03/09/2019 10:15 am Woodland Hills - Alvarado Rancho - Gaines  ECP North 1 0-5
4 B Sat 03/09/2019 11:30 am N. Torrance - Checa Ont/Mont - Morales*  ECP North 1 1-1
5 A Sat 03/09/2019 12:45 pm Culver City - D'Herrera Claremont - Arreola*  ECP North 1 1-0
6 A Sat 03/09/2019 2:00 pm Camarillo - Shibata Walnut - Ikpa  ECP North 1 3-1
7 B Sat 03/09/2019 3:15 pm N. Torrance - Checa Woodland Hills - Alvarado  ECP North 1 2-1
8 B Sat 03/09/2019 4:30 pm Ont/Mont - Morales* Rancho - Gaines  ECP North 1 0-7
9 B Sun 03/10/2019 8:00 am Woodland Hills - Alvarado Ont/Mont - Morales*  ECP North 1 1-2
10 A Sun 03/10/2019 9:15 am Walnut - Ikpa Culver City - D'Herrera  ECP North 1 1-3
11 B Sun 03/10/2019 10:30 am Rancho - Gaines N. Torrance - Checa  ECP North 1 4-0
12 A Sun 03/10/2019 11:45 am Claremont - Arreola* Camarillo - Shibata  ECP North 1 3-2
13 CONS Red A2 vs B2 Sun 03/10/2019 1:45 pm Claremont - Arreola* Ont/Mont - Morales*  ECP North 1 2-1
14 CHAMP Red A1 vs B1 Sun 03/10/2019 3:30 pm Culver City - D'Herrera Rancho - Gaines  ECP North 1 2-0

19 Girls Purple

  Pool    Date  Time  Home  Visitor  Field  Score
1 A Sat 03/09/2019 7:45 am Rancho - Gallemore Corona - Acosta  ECP South 2 7-0
2 A Sat 03/09/2019 9:00 am Woodland Hills - Blumberg Palos Verde - Kelly  ECP South 2 5-0
3 B Sat 03/09/2019 10:15 am Valencia - Chambers Chino Hills - Suit*  ECP South 2 1-1†
4 B Sat 03/09/2019 11:30 am Culver City - Zetina Diamond Bar - Evans*  ECP South 2 2-2
5 A Sat 03/09/2019 12:45 pm Woodland Hills - Blumberg Rancho - Gallemore  ECP South 2 3-1
6 A Sat 03/09/2019 2:00 pm Palos Verde - Kelly Corona - Acosta  ECP South 2 1-0
7 B Sat 03/09/2019 3:15 pm Culver City - Zetina Valencia - Chambers  ECP South 2 1-3
8 B Sat 03/09/2019 4:30 pm Diamond Bar - Evans* Chino Hills - Suit*  ECP South 2 2-3
9 B Sun 03/10/2019 8:00 am Valencia - Chambers Diamond Bar - Evans*  ECP South 2 7-0
10 A Sun 03/10/2019 9:15 am Rancho - Gallemore Palos Verde - Kelly  ECP South 2 3-1
11 B Sun 03/10/2019 10:30 am Chino Hills - Suit* Culver City - Zetina  ECP South 2 1-1
12 A Sun 03/10/2019 11:45 am Corona - Acosta Woodland Hills - Blumberg  ECP South 2 2-3
13 CONS Purple A2 vs B2 Sun 03/10/2019 1:45 pm Rancho - Gallemore Chino Hills - Suit*  ECP South 2 1-2
14 CHAMP Purple A1 vs B1 Sun 03/10/2019 3:30 pm Woodland Hills - Blumberg Valencia - Chambers  ECP South 2 2-4