FROM THE DIRECTOR
03/13/2019 4:06 am
Welcome to the Grape Stomp TeamScoring page. This is our first time trying TeamScoring - we would appreciate your feedback.
Lisa Smith is the Tournament Director.
Joey Catuara is assisting her.
So please provide your TeamScoring feedback to Joey.
joey.catuara@gmail.com
FINAL RESULTS OF MEDAL ROUNDS SHOWN UNDER "SCHEDULES" (SCROLL DOWN)
Tie-breakers
1 Head-to-head competition
2 Least goals allowed
3 Fewest disciplinary points: (one (1) point for each yellow card, Two (2) points for each red card issued during pool play.
4 Goal differential (maximum of a 3 goal difference per game)
5 Goals scored (maximum of three (3) per game)
6 FIFA Kicks from the penalty mark
Point Rules
WIN = 6 points
TIE = 3 points
LOSS = 0 points
GOAL = 1 point per goal up to a maximum of 3 per game
SHUTOUT = 1 point for a shutout, including a 0-0 tie
FORFEIT = 8 points (scored as a 1-0 win)
RED CARD = 1 point deduction for team
Click to publish schedules
Click to quickly turn publishing on/off
|
Pool |
|
Date |
Time |
Home |
Visitor |
Field |
Score |
1 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
8:10 am |
Chino - Raglin |
Chino Hills - Flynn |
Vineyard 3 |
0-5 |
|
2 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
9:20 am |
Palmdale - Mendoza |
N. Torrance - Navarro |
Vineyard 3 |
0-7 |
|
3 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
10:30 am |
Chino - Raglin |
Temple City - Ramirez |
Vineyard 3 |
1-3 |
|
4 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
11:40 am |
Fontana - Karman |
Chino Hills - Flynn |
Vineyard 3 |
1-3 |
|
5 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
12:50 pm |
Palmdale - Mendoza |
Temple City - Ramirez |
Vineyard 3 |
2-4 |
|
6 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
2:00 pm |
Fontana - Karman |
N. Torrance - Navarro |
Vineyard 3 |
1-2 |
|
7 |
|
|
Sun 03/10/2019 |
9:00 am |
Fontana - Karman |
Temple City - Ramirez |
Vineyard 3 |
3-2 |
|
8 |
|
|
Sun 03/10/2019 |
10:15 am |
Chino - Raglin |
N. Torrance - Navarro |
Vineyard 3 |
0-4 |
|
9 |
|
|
Sun 03/10/2019 |
11:30 am |
Palmdale - Mendoza |
Chino Hills - Flynn |
Vineyard 3 |
0-3 |
|
10 |
CONS |
Purple AX2 vs BX2 |
Sun 03/10/2019 |
1:30 pm |
Palmdale - Mendoza |
N. Torrance - Navarro |
Vineyard 3 |
6-0 |
|
11 |
CHAMP |
Purple AX1 vs BX1 |
Sun 03/10/2019 |
2:45 pm |
Fontana - Karman |
Chino Hills - Flynn |
Vineyard 3 |
1-3 |
|
|
Pool |
|
Date |
Time |
Home |
Visitor |
Field |
Score |
1 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
8:10 am |
Rancho - Murray |
Diamond bar - Marcello |
Vineyard 4 |
2-6 |
|
2 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
9:20 am |
Walnut - Estrada |
Upland - Schwary |
Vineyard 4 |
0-5 |
|
3 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
10:30 am |
Rancho - Murray |
Chino Hills - Nakamura |
Vineyard 4 |
4-1 |
|
4 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
11:40 am |
Huntington Beach - Barudi |
Diamond bar - Marcello |
Vineyard 4 |
1-1 |
|
5 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
12:50 pm |
Walnut - Estrada |
Chino Hills - Nakamura |
Vineyard 4 |
1-4 |
|
6 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
2:00 pm |
Huntington Beach - Barudi |
Upland - Schwary |
Vineyard 4 |
1-2 |
|
7 |
|
|
Sun 03/10/2019 |
9:00 am |
Huntington Beach - Barudi |
Chino Hills - Nakamura |
Vineyard 4 |
5-0 |
|
8 |
|
|
Sun 03/10/2019 |
10:15 am |
Rancho - Murray |
Upland - Schwary |
Vineyard 4 |
4-2 |
|
9 |
|
|
Sun 03/10/2019 |
11:30 am |
Walnut - Estrada |
Diamond bar - Marcello |
Vineyard 4 |
1-0 |
|
10 |
CONS |
Red AX2 vs BX2 |
Sun 03/10/2019 |
1:30 pm |
Huntington Beach - Barudi |
Diamond bar - Marcello |
Vineyard 4 |
1-0 |
|
11 |
CHAMP |
Red AX1 vs BX1 |
Sun 03/10/2019 |
2:45 pm |
Rancho - Murray |
Upland - Schwary |
Vineyard 4 |
1-2 |
|
|
Pool |
|
Date |
Time |
Home |
Visitor |
Field |
Score |
1 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
8:10 am |
Diamond Bar - Sandhu* |
Covina - Cabrera |
Vineyard 1 |
6-4 |
|
2 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
9:20 am |
Los Feliz - Chow |
Rancho - Packer |
Vineyard 1 |
2-4 |
|
3 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
10:30 am |
Diamond Bar - Sandhu* |
Pac Palisades - McCoy |
Vineyard 1 |
9-1 |
|
4 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
11:40 am |
Chino Hills - Ramos |
Covina - Cabrera |
Vineyard 1 |
3-1 |
|
5 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
12:50 pm |
Los Feliz - Chow |
Pac Palisades - McCoy |
Vineyard 1 |
3-2 |
|
6 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
2:00 pm |
Chino Hills - Ramos |
Rancho - Packer |
Vineyard 1 |
5-1 |
|
7 |
|
|
Sun 03/10/2019 |
9:00 am |
Chino Hills - Ramos |
Pac Palisades - McCoy |
Vineyard 1 |
7-0 |
|
8 |
|
|
Sun 03/10/2019 |
10:15 am |
Diamond Bar - Sandhu* |
Rancho - Packer |
Vineyard 1 |
5-0 |
|
9 |
|
|
Sun 03/10/2019 |
11:30 am |
Los Feliz - Chow |
Covina - Cabrera |
Vineyard 1 |
0-3 |
|
10 |
CONS |
Purple AX2 vs BX2 |
Sun 03/10/2019 |
1:30 pm |
Diamond Bar - Sandhu* |
Rancho - Packer |
Vineyard 1 |
0-1 |
|
11 |
CHAMP |
Purple AX1 vs BX1 |
Sun 03/10/2019 |
2:45 pm |
Chino Hills - Ramos |
Covina - Cabrera |
Vineyard 1 |
5-0 |
|
|
Pool |
|
Date |
Time |
Home |
Visitor |
Field |
Score |
1 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
8:10 am |
Walnut - Garay |
Upland - Holmes |
Vineyard 2 |
2-1 |
|
2 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
9:20 am |
Santa Monica - Tuttle |
Fontana - Lane |
Vineyard 2 |
6-1 |
|
3 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
10:30 am |
Walnut - Garay |
Upland - Alvarez |
Vineyard 2 |
7-0 |
|
4 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
11:40 am |
Bakersfield - Dixon |
Upland - Holmes |
Vineyard 2 |
0-3 |
|
5 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
12:50 pm |
Santa Monica - Tuttle |
Upland - Alvarez |
Vineyard 2 |
11-0 |
|
6 |
|
|
Sat 03/09/2019 |
2:00 pm |
Bakersfield - Dixon |
Fontana - Lane |
Vineyard 2 |
2-3 |
|
7 |
|
|
Sun 03/10/2019 |
9:00 am |
Bakersfield - Dixon |
Upland - Alvarez |
Vineyard 2 |
4-1 |
|
8 |
|
|
Sun 03/10/2019 |
10:15 am |
Walnut - Garay |
Fontana - Lane |
Vineyard 2 |
5-0 |
|
9 |
|
|
Sun 03/10/2019 |
11:30 am |
Santa Monica - Tuttle |
Upland - Holmes |
Vineyard 2 |
5-0 |
|
10 |
CONS |
Red AX2 vs BX2 |
Sun 03/10/2019 |
1:30 pm |
Walnut - Garay |
Fontana - Lane |
Vineyard 2 |
4-3 |
|
11 |
CHAMP |
Red AX1 vs BX1 |
Sun 03/10/2019 |
2:45 pm |
Santa Monica - Tuttle |
Upland - Holmes |
Vineyard 2 |
4-0 |
|
|
Pool |
|
Date |
Time |
Home |
Visitor |
Field |
Score |
1 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
7:30 am |
Rancho - Larson |
Lakewood - Lawson |
Carnelian South |
2-3 |
|
2 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
8:40 am |
Walnut - Sesma |
Diamond bar - Lazaro |
Carnelian South |
0-4 |
|
3 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
9:50 am |
Upland - Peregretti |
Victorville - sanchez |
Carnelian South |
2-3 |
|
4 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
11:00 am |
Ont/Mont - Isarraras |
Temple City - Hou |
Carnelian South |
5-3 |
|
5 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
12:10 pm |
Walnut - Sesma |
Rancho - Larson |
Carnelian South |
0-3 |
|
6 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
1:20 pm |
Diamond bar - Lazaro |
Lakewood - Lawson |
Carnelian South |
2-3 |
|
7 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
2:30 pm |
Ont/Mont - Isarraras |
Upland - Peregretti |
Carnelian South |
5-1 |
|
8 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
3:40 pm |
Temple City - Hou |
Victorville - sanchez |
Carnelian South |
1-4 |
|
9 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
7:45 am |
Upland - Peregretti |
Temple City - Hou |
Carnelian South |
5-2 |
|
10 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
8:55 am |
Rancho - Larson |
Diamond bar - Lazaro |
Carnelian South |
3-2 |
|
11 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
10:05 am |
Victorville - sanchez |
Ont/Mont - Isarraras |
Carnelian South |
2-3 |
|
12 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
11:15 am |
Lakewood - Lawson |
Walnut - Sesma |
Carnelian South |
5-0 |
|
13 |
CONS |
Purple A2 vs B2 |
Sun 03/10/2019 |
1:45 pm |
Rancho - Larson |
Victorville - sanchez |
Carnelian South |
7-2 |
|
14 |
CHAMP |
Purple A1 vs B1 |
Sun 03/10/2019 |
3:15 pm |
Lakewood - Lawson |
Ont/Mont - Isarraras |
Carnelian South |
4-0 |
|
|
Pool |
|
Date |
Time |
Home |
Visitor |
Field |
Score |
1 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
7:30 am |
Rancho - Hinthorne |
Fontana - King |
ALJH South |
1-3 |
|
2 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
8:40 am |
Chino - Dunn |
Bullhead City - Luna |
ALJH South |
8-0 |
|
3 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
9:50 am |
Redlands - Santoni |
Van Nuys/Sherman Oaks - Bernstein |
ALJH South |
1-1 |
|
4 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
11:00 am |
Palos Verdes - Lee |
Jurupa - Soto |
ALJH South |
3-4 |
|
5 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
12:10 pm |
Chino - Dunn |
Rancho - Hinthorne |
ALJH South |
0-3 |
|
6 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
1:20 pm |
Bullhead City - Luna |
Fontana - King |
ALJH South |
0-9 |
|
7 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
2:30 pm |
Palos Verdes - Lee |
Redlands - Santoni |
ALJH South |
0-5 |
|
8 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
3:40 pm |
Jurupa - Soto |
Van Nuys/Sherman Oaks - Bernstein |
ALJH South |
1-3 |
|
9 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
7:45 am |
Redlands - Santoni |
Jurupa - Soto |
ALJH South |
6-1 |
|
10 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
8:55 am |
Rancho - Hinthorne |
Bullhead City - Luna |
ALJH South |
9-2 |
|
11 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
10:05 am |
Van Nuys/Sherman Oaks - Bernstein |
Palos Verdes - Lee |
ALJH South |
4-1 |
|
12 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
11:15 am |
Fontana - King |
Chino - Dunn |
ALJH South |
6-1† |
|
13 |
CONS |
Red A2 vs B2 |
Sun 03/10/2019 |
1:45 pm |
Rancho - Hinthorne |
Van Nuys/Sherman Oaks - Bernstein |
ALJH South |
2-1 |
|
14 |
CHAMP |
Red A1 vs B1 |
Sun 03/10/2019 |
3:15 pm |
Fontana - King |
Redlands - Santoni |
ALJH South |
3-0 |
|
|
Pool |
|
Date |
Time |
Home |
Visitor |
Field |
Score |
1 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
7:30 am |
Rancho - Torres |
Diamond Bar - Gonzalez |
Vineyard Upper |
1-0 |
|
2 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
8:40 am |
Lakewood - Seeley |
North Valley - Reyes |
Vineyard Upper |
0-1 |
|
3 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
9:50 am |
Chino Hills - Ramos |
Fontana - Galdamez |
Vineyard Upper |
1-7 |
|
4 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
11:00 am |
Walnut - Alcaraz |
Thousand Oaks - Rivera |
Vineyard Upper |
0-5 |
|
5 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
12:10 pm |
Lakewood - Seeley |
Rancho - Torres |
Vineyard Upper |
0-3 |
|
6 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
1:20 pm |
North Valley - Reyes |
Diamond Bar - Gonzalez |
Vineyard Upper |
1-2 |
|
7 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
2:30 pm |
Walnut - Alcaraz |
Chino Hills - Ramos |
Vineyard Upper |
0-5 |
|
8 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
3:40 pm |
Thousand Oaks - Rivera |
Fontana - Galdamez |
Vineyard Upper |
1-8 |
|
9 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
7:45 am |
Chino Hills - Ramos |
Thousand Oaks - Rivera |
Vineyard Upper |
2-5 |
|
10 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
8:55 am |
Rancho - Torres |
North Valley - Reyes |
Vineyard Upper |
2-2 |
|
11 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
10:05 am |
Fontana - Galdamez |
Walnut - Alcaraz |
Vineyard Upper |
7-0 |
|
12 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
11:15 am |
Diamond Bar - Gonzalez |
Lakewood - Seeley |
Vineyard Upper |
3-1 |
|
13 |
CONS |
Black A2 vs B2 |
Sun 03/10/2019 |
1:45 pm |
Diamond Bar - Gonzalez |
Thousand Oaks - Rivera |
Vineyard Upper |
3-0 |
|
14 |
CHAMP |
Black A1 vs B1 |
Sun 03/10/2019 |
3:15 pm |
Rancho - Torres |
Fontana - Galdamez |
Vineyard Upper |
2-5 |
|
|
Pool |
|
Date |
Time |
Home |
Visitor |
Field |
Score |
1 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
7:30 am |
Chino - Cardenas* |
Chino Hills - Taylor |
Carnelian North |
0-0 |
|
2 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
8:40 am |
Fontana - Werner |
Upland Elite - Stoner |
Carnelian North |
0-4 |
|
3 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
9:50 am |
VNSO - Charuvastra |
Santa Monica - Newall |
Carnelian North |
6-1 |
|
4 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
11:00 am |
Pac Palisades - Eastman |
Southbay - Guel |
Carnelian North |
3-1 |
|
5 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
12:10 pm |
VNSO - Charuvastra |
Chino - Cardenas* |
Carnelian North |
6-1 |
|
6 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
1:20 pm |
Santa Monica - Newall |
Chino Hills - Taylor |
Carnelian North |
4-2 |
|
7 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
2:30 pm |
Pac Palisades - Eastman |
Fontana - Werner |
Carnelian North |
8-0 |
|
8 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
3:40 pm |
Southbay - Guel |
Upland Elite - Stoner |
Carnelian North |
0-3 |
|
9 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
7:45 am |
Fontana - Werner |
Southbay - Guel |
Carnelian North |
0-2 |
|
10 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
8:55 am |
Chino - Cardenas* |
Santa Monica - Newall |
Carnelian North |
1-1 |
|
11 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
10:05 am |
Upland Elite - Stoner |
Pac Palisades - Eastman |
Carnelian North |
3-0 |
|
12 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
11:15 am |
Chino Hills - Taylor |
VNSO - Charuvastra |
Carnelian North |
1-3 |
|
13 |
CONS |
Purple A2 vs B2 |
Sun 03/10/2019 |
1:45 pm |
Pac Palisades - Eastman |
Santa Monica - Newall |
Carnelian North |
4-1 |
|
14 |
CHAMP |
Purple A1 vs B1 |
Sun 03/10/2019 |
3:15 pm |
VNSO - Charuvastra |
Upland Elite - Stoner |
Carnelian North |
1-6 |
|
|
Pool |
|
Date |
Time |
Home |
Visitor |
Field |
Score |
1 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
7:30 am |
Upland - Goetz |
Walnut Elite - Sandoval |
ALJH North |
0-4 |
|
2 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
8:40 am |
Covina - Blake |
Chino - Campbell |
ALJH North |
5-2 |
|
3 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
9:50 am |
French Valley - Guerra |
Corona - Hargrave |
ALJH North |
0-5 |
|
4 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
11:00 am |
Ont/Montclair - Molina |
Pasadena - Severino |
ALJH North |
0-2 |
|
5 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
12:10 pm |
Covina - Blake |
Upland - Goetz |
ALJH North |
4-0 |
|
6 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
1:20 pm |
Chino - Campbell |
Walnut Elite - Sandoval |
ALJH North |
3-4 |
|
7 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
2:30 pm |
Ont/Montclair - Molina |
French Valley - Guerra |
ALJH North |
4-0 |
|
8 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
3:40 pm |
Pasadena - Severino |
Corona - Hargrave |
ALJH North |
4-0 |
|
9 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
7:45 am |
Corona - Hargrave |
Ont/Montclair - Molina |
ALJH North |
3-1 |
|
10 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
8:55 am |
Upland - Goetz |
Chino - Campbell |
ALJH North |
0-6 |
|
11 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
10:05 am |
French Valley - Guerra |
Pasadena - Severino |
ALJH North |
0-10 |
|
12 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
11:15 am |
Walnut Elite - Sandoval |
Covina - Blake |
ALJH North |
3-2 |
|
13 |
CONS |
Red A2 vs B2 |
Sun 03/10/2019 |
1:45 pm |
Covina - Blake |
Corona - Hargrave |
ALJH North |
4-0 |
|
14 |
CHAMP |
Red A1 vs B1 |
Sun 03/10/2019 |
3:15 pm |
Walnut Elite - Sandoval |
Pasadena - Severino |
ALJH North |
3-0 |
|
|
Pool |
|
Date |
Time |
Home |
Visitor |
Field |
Score |
1 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
7:45 am |
Rancho - Beltran |
Chino Hills - Tinsley |
Beryl West 1 |
3-1 |
|
2 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
9:00 am |
N. Torrance - Ramirez |
Saugus - Durruty |
Beryl West 1 |
6-0 |
|
3 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
10:15 am |
Upland - de Vocht |
Chino - Barajas |
Beryl West 1 |
2-1 |
|
4 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
11:30 am |
Victorville - Turner |
Palos Verdes - Clark |
Beryl West 1 |
0-4 |
|
5 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
12:45 pm |
N. Torrance - Ramirez |
Rancho - Beltran |
Beryl West 1 |
4-2 |
|
6 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
2:00 pm |
Saugus - Durruty |
Chino Hills - Tinsley |
Beryl West 1 |
0-7 |
|
7 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
3:15 pm |
Victorville - Turner |
Upland - de Vocht |
Beryl West 1 |
0-4 |
|
8 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
4:30 pm |
Palos Verdes - Clark |
Chino - Barajas |
Beryl West 1 |
3-0 |
|
9 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
8:00 am |
Upland - de Vocht |
Palos Verdes - Clark |
Beryl West 1 |
2-3 |
|
10 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
9:15 am |
Rancho - Beltran |
Saugus - Durruty |
Beryl West 1 |
3-0 |
|
11 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
10:30 am |
Chino - Barajas |
Victorville - Turner |
Beryl West 1 |
1-2 |
|
12 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
11:45 am |
Chino Hills - Tinsley |
N. Torrance - Ramirez |
Beryl West 1 |
2-0 |
|
13 |
CONS |
Purple A2 vs B2 |
Sun 03/10/2019 |
1:45 pm |
Rancho - Beltran |
Upland - de Vocht |
Beryl West 1 |
4-1 |
|
14 |
CHAMP |
Purple A1 vs B1 |
Sun 03/10/2019 |
3:30 pm |
N. Torrance - Ramirez |
Palos Verdes - Clark |
Beryl West 1 |
1-0 |
|
|
Pool |
|
Date |
Time |
Home |
Visitor |
Field |
Score |
1 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
7:45 am |
Fontana - Villela |
Rancho - Pereira |
Beryl West 2 |
4-2 |
|
2 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
9:00 am |
Walnut - Chavez |
Beverly Hills - Aguilar |
Beryl West 2 |
0-2 |
|
3 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
10:15 am |
Ont/Mont - Figueroa |
Upland - Van Noy |
Beryl West 2 |
0-0 |
|
4 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
11:30 am |
Arcadia - Cavanaugh |
Palos Verdes - Merell |
Beryl West 2 |
5-0 |
|
5 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
12:45 pm |
Walnut - Chavez |
Fontana - Villela |
Beryl West 2 |
5-0 |
|
6 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
2:00 pm |
Beverly Hills - Aguilar |
Rancho - Pereira |
Beryl West 2 |
1-0 |
|
7 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
3:15 pm |
Arcadia - Cavanaugh |
Ont/Mont - Figueroa |
Beryl West 2 |
3-0 |
|
8 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
4:30 pm |
Palos Verdes - Merell |
Upland - Van Noy |
Beryl West 2 |
0-3 |
|
9 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
8:00 am |
Ont/Mont - Figueroa |
Palos Verdes - Merell |
Beryl West 2 |
4-2 |
|
10 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
9:15 am |
Fontana - Villela |
Beverly Hills - Aguilar |
Beryl West 2 |
3-4 |
|
11 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
10:30 am |
Upland - Van Noy |
Arcadia - Cavanaugh |
Beryl West 2 |
0-3 |
|
12 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
11:45 am |
Rancho - Pereira |
Walnut - Chavez |
Beryl West 2 |
5-1 |
|
13 |
CONS |
Red A2 vs B2 |
Sun 03/10/2019 |
1:45 pm |
Walnut - Chavez |
Upland - Van Noy |
Beryl West 2 |
2-1 |
|
14 |
CHAMP |
Red A1 vs B1 |
Sun 03/10/2019 |
3:30 pm |
Beverly Hills - Aguilar |
Arcadia - Cavanaugh |
Beryl West 2 |
4-0 |
|
|
Pool |
|
Date |
Time |
Home |
Visitor |
Field |
Score |
1 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
7:45 am |
Chino Hills - Suit |
Upland - Wright |
Beryl East 1 |
1-5 |
|
2 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
9:00 am |
Temple City - Lemos |
Lakewood Elite - Petitt |
Beryl East 1 |
4-1 |
|
3 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
10:15 am |
Fontana - Esquivel |
Chino Hills - Kadakia |
Beryl East 1 |
6-0 |
|
4 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
11:30 am |
Ont/Mont - Campos |
Arcadia - Panza |
Beryl East 1 |
0-6 |
|
5 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
12:45 pm |
Temple City - Lemos |
Chino Hills - Suit |
Beryl East 1 |
6-0 |
|
6 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
2:00 pm |
Lakewood Elite - Petitt |
Upland - Wright |
Beryl East 1 |
0-3 |
|
7 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
3:15 pm |
Ont/Mont - Campos |
Fontana - Esquivel |
Beryl East 1 |
0-3 |
|
8 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
4:30 pm |
Arcadia - Panza |
Chino Hills - Kadakia |
Beryl East 1 |
5-0 |
|
9 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
8:00 am |
Chino Hills - Suit |
Lakewood Elite - Petitt |
Beryl East 1 |
2-0 |
|
10 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
9:15 am |
Upland - Wright |
Temple City - Lemos |
Beryl East 1 |
1-0 |
|
11 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
10:30 am |
Chino Hills - Kadakia |
Ont/Mont - Campos |
Beryl East 1 |
3-1 |
|
12 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
11:45 am |
Fontana - Esquivel |
Arcadia - Panza |
Beryl East 1 |
1-1 |
|
13 |
CONS |
Purple A2 vs B2 |
Sun 03/10/2019 |
1:45 pm |
Temple City - Lemos |
Fontana - Esquivel |
Beryl East 1 |
4-3 |
|
14 |
CHAMP |
Purple A1 vs B1 |
Sun 03/10/2019 |
3:30 pm |
Upland - Wright |
Arcadia - Panza |
Beryl East 1 |
0-5 |
|
|
Pool |
|
Date |
Time |
Home |
Visitor |
Field |
Score |
1 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
7:45 am |
Rancho - Baro |
Diamond Bar - Evans |
Beryl East 2 |
3-1 |
|
2 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
9:00 am |
Upland - Urenda |
Beverly Hills - Frenkel |
Beryl East 2 |
3-2 |
|
3 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
10:15 am |
Chino - Cardenas* |
Corona - Smith |
Beryl East 2 |
1-3 |
|
4 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
11:30 am |
Santa Monica - Byrne |
Bullhead City - Brown |
Beryl East 2 |
1-2 |
|
5 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
12:45 pm |
Upland - Urenda |
Rancho - Baro |
Beryl East 2 |
0-6 |
|
6 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
2:00 pm |
Beverly Hills - Frenkel |
Diamond Bar - Evans |
Beryl East 2 |
0-3 |
|
7 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
3:15 pm |
Bullhead City - Brown |
Corona - Smith |
Beryl East 2 |
3-2 |
|
8 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
4:30 pm |
Santa Monica - Byrne |
Chino - Cardenas* |
Beryl East 2 |
3-1 |
|
9 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
8:00 am |
Chino - Cardenas* |
Bullhead City - Brown |
Beryl East 2 |
1-4 |
|
10 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
9:15 am |
Rancho - Baro |
Beverly Hills - Frenkel |
Beryl East 2 |
2-5 |
|
11 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
10:30 am |
Corona - Smith |
Santa Monica - Byrne |
Beryl East 2 |
2-0 |
|
12 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
11:45 am |
Diamond Bar - Evans |
Upland - Urenda |
Beryl East 2 |
4-0 |
|
13 |
CONS |
Red A2 vs B2 |
Sun 03/10/2019 |
1:45 pm |
Diamond Bar - Evans |
Corona - Smith |
Beryl East 2 |
2-0 |
|
14 |
CHAMP |
Red A1 vs B1 |
Sun 03/10/2019 |
3:30 pm |
Rancho - Baro |
Bullhead City - Brown |
Beryl East 2 |
3-1 |
|
|
Pool |
|
Date |
Time |
Home |
Visitor |
Field |
Score |
1 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
7:30 am |
Bullhead City - Probst |
Santa Monica - Brand |
Red Hill North |
2-3 |
|
2 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
8:40 am |
Ont/Mont - Morales* |
Beverly Hills - Kariuki |
Red Hill North |
4-3 |
|
3 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
9:50 am |
Claremont - Arreola* |
Bullhead City - Probst |
Red Hill North |
2-2 |
|
4 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
11:00 am |
Santa Monica - Brand |
Rancho - Ramirez |
Red Hill North |
1-1 |
|
5 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
12:10 pm |
Tri Comm - Mueller |
Beverly Hills - Jaman |
Red Hill North |
1-3† |
|
6 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
1:20 pm |
Upland - Villa |
Walnut - Ouhido |
Red Hill North |
0-3 |
|
7 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
2:30 pm |
Claremont - Arreola* |
Ont/Mont - Morales* |
Red Hill North |
1-6 |
|
8 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
3:40 pm |
Beverly Hills - Kariuki |
Rancho - Ramirez |
Red Hill North |
0-2 |
|
9 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
4:50 pm |
Beverly Hills - Jaman |
Walnut - Ouhido |
Red Hill South |
3-3 |
|
10 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
4:50 pm |
Upland - Villa |
Tri Comm - Mueller |
Red Hill North |
3-1 |
|
11 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
7:40 am |
Rancho - Ramirez |
Claremont - Arreola* |
Red Hill North |
2-1 |
|
12 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
8:50 am |
Bullhead City - Probst |
Beverly Hills - Kariuki |
Red Hill North |
0-1 |
|
13 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
10:00 am |
Ont/Mont - Morales* |
Santa Monica - Brand |
Red Hill North |
0-0 |
|
14 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
11:10 am |
Tri Comm - Mueller |
Walnut - Ouhido |
Red Hill North |
0-1 |
|
15 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
12:20 pm |
Beverly Hills - Jaman |
Upland - Villa |
Red Hill North |
4-0 |
|
16 |
CONS |
Red 3 vs 4 |
Sun 03/10/2019 |
2:15 pm |
Ont/Mont - Morales* |
Rancho - Ramirez |
Red Hill North |
0-1 |
|
17 |
CHAMP |
Red 1 vs 2 |
Sun 03/10/2019 |
3:45 pm |
Walnut - Ouhido |
Beverly Hills - Jaman |
Red Hill North |
1-2 |
|
|
Pool |
|
Date |
Time |
Home |
Visitor |
Field |
Score |
1 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
7:30 am |
Upland - Munoz |
Fontana - Vargas |
Red Hill South |
3-2 |
|
2 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
8:40 am |
Palos Verde - Maarek |
Temple City - O'Shaunessey |
Red Hill South |
0-1 |
|
3 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
9:50 am |
Diamond Bar - Sandu* |
N. Torrance - Dominguez |
Red Hill South |
1-1 |
|
4 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
11:00 am |
Rancho - Smith |
Westchester - Roos |
Red Hill South |
0-1 |
|
5 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
12:10 pm |
Palos Verde - Maarek |
Upland - Munoz |
Red Hill South |
1-1 |
|
6 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
1:20 pm |
Temple City - O'Shaunessey |
Fontana - Vargas |
Red Hill South |
2-2 |
|
7 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
2:30 pm |
Rancho - Smith |
Diamond Bar - Sandu* |
Red Hill South |
0-2 |
|
8 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
3:40 pm |
Westchester - Roos |
N. Torrance - Dominguez |
Red Hill South |
0-0 |
|
9 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
7:40 am |
Diamond Bar - Sandu* |
Westchester - Roos |
Red Hill South |
1-1 |
|
10 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
8:50 am |
Upland - Munoz |
Temple City - O'Shaunessey |
Red Hill South |
0-0 |
|
11 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
10:00 am |
N. Torrance - Dominguez |
Rancho - Smith |
Red Hill South |
1-1 |
|
12 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
11:10 am |
Fontana - Vargas |
Palos Verde - Maarek |
Red Hill South |
2-1 |
|
13 |
CONS |
Purple A2 vs B2 |
Sun 03/10/2019 |
1:45 pm |
Upland - Munoz |
Westchester - Roos |
Red Hill South |
2-0 |
|
14 |
CHAMP |
Purple A1 vs B1 |
Sun 03/10/2019 |
3:30 pm |
Temple City - O'Shaunessey |
Diamond Bar - Sandu* |
Red Hill South |
0-3 |
|
|
Pool |
|
Date |
Time |
Home |
Visitor |
Field |
Score |
1 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
7:45 am |
Claremont - Arreola* |
Walnut - Ikpa |
ECP North 1 |
3-0 |
|
2 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
9:00 am |
Culver City - D'Herrera |
Camarillo - Shibata |
ECP North 1 |
7-1 |
|
3 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
10:15 am |
Woodland Hills - Alvarado |
Rancho - Gaines |
ECP North 1 |
0-5 |
|
4 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
11:30 am |
N. Torrance - Checa |
Ont/Mont - Morales* |
ECP North 1 |
1-1 |
|
5 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
12:45 pm |
Culver City - D'Herrera |
Claremont - Arreola* |
ECP North 1 |
1-0 |
|
6 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
2:00 pm |
Camarillo - Shibata |
Walnut - Ikpa |
ECP North 1 |
3-1 |
|
7 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
3:15 pm |
N. Torrance - Checa |
Woodland Hills - Alvarado |
ECP North 1 |
2-1 |
|
8 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
4:30 pm |
Ont/Mont - Morales* |
Rancho - Gaines |
ECP North 1 |
0-7 |
|
9 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
8:00 am |
Woodland Hills - Alvarado |
Ont/Mont - Morales* |
ECP North 1 |
1-2 |
|
10 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
9:15 am |
Walnut - Ikpa |
Culver City - D'Herrera |
ECP North 1 |
1-3 |
|
11 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
10:30 am |
Rancho - Gaines |
N. Torrance - Checa |
ECP North 1 |
4-0 |
|
12 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
11:45 am |
Claremont - Arreola* |
Camarillo - Shibata |
ECP North 1 |
3-2 |
|
13 |
CONS |
Red A2 vs B2 |
Sun 03/10/2019 |
1:45 pm |
Claremont - Arreola* |
Ont/Mont - Morales* |
ECP North 1 |
2-1 |
|
14 |
CHAMP |
Red A1 vs B1 |
Sun 03/10/2019 |
3:30 pm |
Culver City - D'Herrera |
Rancho - Gaines |
ECP North 1 |
2-0 |
|
|
Pool |
|
Date |
Time |
Home |
Visitor |
Field |
Score |
1 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
7:45 am |
Rancho - Gallemore |
Corona - Acosta |
ECP South 2 |
7-0 |
|
2 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
9:00 am |
Woodland Hills - Blumberg |
Palos Verde - Kelly |
ECP South 2 |
5-0 |
|
3 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
10:15 am |
Valencia - Chambers |
Chino Hills - Suit* |
ECP South 2 |
1-1† |
|
4 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
11:30 am |
Culver City - Zetina |
Diamond Bar - Evans* |
ECP South 2 |
2-2 |
|
5 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
12:45 pm |
Woodland Hills - Blumberg |
Rancho - Gallemore |
ECP South 2 |
3-1 |
|
6 |
A |
|
Sat 03/09/2019 |
2:00 pm |
Palos Verde - Kelly |
Corona - Acosta |
ECP South 2 |
1-0 |
|
7 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
3:15 pm |
Culver City - Zetina |
Valencia - Chambers |
ECP South 2 |
1-3 |
|
8 |
B |
|
Sat 03/09/2019 |
4:30 pm |
Diamond Bar - Evans* |
Chino Hills - Suit* |
ECP South 2 |
2-3 |
|
9 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
8:00 am |
Valencia - Chambers |
Diamond Bar - Evans* |
ECP South 2 |
7-0 |
|
10 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
9:15 am |
Rancho - Gallemore |
Palos Verde - Kelly |
ECP South 2 |
3-1 |
|
11 |
B |
|
Sun 03/10/2019 |
10:30 am |
Chino Hills - Suit* |
Culver City - Zetina |
ECP South 2 |
1-1 |
|
12 |
A |
|
Sun 03/10/2019 |
11:45 am |
Corona - Acosta |
Woodland Hills - Blumberg |
ECP South 2 |
2-3 |
|
13 |
CONS |
Purple A2 vs B2 |
Sun 03/10/2019 |
1:45 pm |
Rancho - Gallemore |
Chino Hills - Suit* |
ECP South 2 |
1-2 |
|
14 |
CHAMP |
Purple A1 vs B1 |
Sun 03/10/2019 |
3:30 pm |
Woodland Hills - Blumberg |
Valencia - Chambers |
ECP South 2 |
2-4 |
|